El. paštas: info@opc.lt

Kasdienos dantų priežiūros patarimai

Dantis rekomenduotina valyti mažiausiai 2 minutes, kad būtų galima apdoroti visų dantų paviršius.

Kasdienos dantų priežiūros patarimai

Naudokite daug fluoro turinčias dantų pastas, kadangi jos padeda kovojant su dantų kariesu. Nepatartina piktnaudžiauti įvairiomis dantų pastų su abrazyviosiomis dalelėmis, kadangi jos gadina dantų emalį.

Liežuvio šaknies sritį blogiau nuplauna seilės, todėl čia taip pat palankios sąlygos bakterijoms daugintis, todėl liežuvį, taip kaip ir dantis, reikia valyti specialiu šepetėliu arba gramdikliu liežuviui valyti. Jų galite įsigyti ir Odontologijos praktikos centre.

Nedelskite, jei pastebėjote kraujuojančias dantenas, ir kuo skubiau kreipkitės į gydytoją odontologą. Tai gali būti rimtos ligos – periodontito – pirminiai požymiai.

Tarpdančiams valyti naudokite tarpdančių siūlą ir tarpdančių šepetėlį. Priekiniams dantims valyti geriau naudoti tik tarpdančių siūlą, o galiniams – dantų siūlą ir tarpdančių šepetėlį.

Valydami dantis, dantų šepetėlį sukite ratu – nuo viršutinės dantenos dantų link ir žemyn apatinės dantenos, nevalykite dantų šepetėliu braukdami horizontaliai.

Valykite dantis bent du kartus į dieną – ryte ir vakare, prieš eidami miegoti.

Nespauskite dantų šepetėlio per daug – pernelyg stiprus spaudimas ir valymas dantų šepetėliu skatiną kenkia dantenoms ir gali pakenkti bei sukelti žaizdas dantų šaknų viršutinėje dalyje.
Tinkamai dantų priežiūrai užtenka ir paprasto dantų šepetėlio, tačiau elektriniai dantų šepetėliai suteikia daugiau komforto, o dėl savaiminio judėjimo jie yra efektyvesni negu rankiniai dantų šepetėliai, ypač valant galinius dantis.

Dantims valyti naudokite tik minkštą dantų šepetėlį, jį keiskite bent kas du mėnesius.

Bent du kartus per metus atlikite profesionalią burnos higieną, kurios metu ultragarsiniu skaleriu, įvairiais instrumentais, oro abrazijos būdu bus pašalintos dantų apnašos, nuimti viršdanteniniai ir podanteniniai akmenys.

Rūgštinę terpę po valgio burnoje nušarmina becukrė kramtomoji guma, tačiau nepiktnaudžiaukite ja – per dažnas kramtymas skatina per didelį žandikaulio sąnario apkrovimą, taip pat didėja ir dantų nudilimas.

Atkurkite savo šypseną su mūsų klinikos odontologais

Pasitikėkite mūsų klinikos profesionalais ir vėl džiaukitės plačia šypsena.