El. paštas: info@opc.lt


Dantų griežimo ir dilimo profilaktika, gydymas

Dantų griežimas yra ypač opi odontologinės sveikatos problema, su kuria susiduria vis daugiau pasaulio žmonių. Tai dažniausiai pasireiškia nakties metu miegant, kuomet negalime kontroliuoti savo veiksmų. Dažniausiai bruksizmui didelės įtakos turi patiriamas stresas, vaikams dygstantys pirmieji dantukai ir blogas sąkandis.

Dantų griežimo ir dilimo profilaktika, gydymas

Kas tai?

Griežimas dantimis, kitaip vadinamas bruksizmu – tai gana dažnas sutrikimas, pasireiškiantis viršutinio ir apatinio žandikaulio dantų trynimusi dantų paviršiais ne kramtymo ir ne rijimo metu. Daug ilgesnį laiką nei turėtų vienas į kitą trinami dantų paviršiai yra traumuojami, sukelia nepageidaujamus skausmus, pakenkia sąnariams.

Dažniausiai dantimis griežiame nakties metu miegant ir to nesuvokiant, todėl atsibudus ryte pradeda varginti įvairūs galvos, apatinio žandikaulio ir galvos skausmai. Tačiau stipriai dantis sukandame ir dienos metu – tai susiję su patiriamu stresu ir psichologine įtampa.

Dantų griežimo gydymo galimybės

Specifinio bruksizmo gydymo vaistais nėra, todėl pastebėjus pirmuosius požymius, svarbu kreiptis į gydytoją odontologą, kuris sudarys efektyviausią gydymo planą.

Dantų atstatymas.

Bruksizmas negrįžtamai pažeidžia dantų emalį, atveria dentiną ar nudilina kramtomąjį paviršių. Todėl priklausomai nuo to, koks padarytos žalos dydis, gali būti taikomas gydymas plombomis, atstojančiomis natūralų emalį, arba protezavimas.

Apsauginės dantų kapos.

Kaip apsauga nuo griežimo dantimis naudojamos specialios kapos, kurios uždedamos nakčiai ant vieno iš žandikaulio dantų. Apsauginės kapos saugo dantis nuo tolesnio dilimo, atpalaiduoja raumenis, apsaugo sąnarį.

Kompleksinis gydymas.

Daugeliu atveju bruksizmo gydymui ir profilaktikai taikomas kompleksinis gydymas, kurio metu derinami keli gydymo metodai, o pacientu rūpinasi patyrusių specialistų komanda.

Kaip atliekamas griežimo dantimis gydymas?

Griežimo dantimis (bruksizmo) gydymas priklauso nuo patiriamų simptomų ir atsiradimo priežasčių. Todėl gydytojas odontologas, įvertinęs paciento situaciją individualiai, paskiria atitinkamą gydymą.

Kai kuriais atvejais pakanka atkurti nugriežtus paviršius, tačiau neretai prireikia ir pilno sąkandžio kėlimo ar dantų protezavimo. Kai griežimą dantimis sukelia netaisyklingas sąkandis ar kreivi dantys, taikomas ortodontinis gydymas kapomis.

Nors bruksizmas negali būti išgydomas vaistais, tam tikrais atvejais yra skiriami medikamentai, atpalaiduojantys raumenys arba padedantys sumažinti stresą, jeigu dantų griežimas yra susijęs su raumenų įtampa ar psichologinėmis problemomis.

Dantų griežimą palengvinti gali padėti fizinė terapija ir įvairios relaksacijos technikos.

Dažniausiai tai būna – masažai, raumenų atpalaidavimo ir kvėpavimo pratimai, meditacija, padedantys mažinti fizinę ir emocinę įtampą.

Kada reikia gydyti griežimą dantimis?

Dažnai nesuprantame, kad griežiame dantimis, todėl svarbu atkreipti dėmesį į šiuos simptomus.

-

Nudilę ir nuskilę dantys, pažemėjęs sąkandis.

-

Ypač padidėjęs dantų jautrumas.

-

Skausmas veido, žandikaulio, galvos srityse, traškėjimas ausyse kramtant maistą ar išsižiojus.

-

Pažeidimai liežuvyje ir visoje burnos ertmėje.

image

Kodėl OPC klinika?

Kviečiame savo dantų gydymą patikėti mums!

Odontologijos srities profesionaliai siekia užtikrinti, kad kiekvienas pacientas būtų išgirstas ir iš klinikos išeitų patenkintas.

Gydymo metu naudojame pačios aukščiausios kokybės įrangą, kuri padeda užtikrinti sėkmingą procesą.

Atsakome į visus pacientams kylančius klausimus bei konsultuojame, kaip dantis prižiūrėti net ir praėjus gydymo procedūrai.

OPC

Kaip vyksta pasiruošimas dantų griežimo gydymui?

Jeigu pradėjote jausti įvairiausius skausmus, būdingus dantų griežimui (bruksizmui), pirmiausiai apsilankykite pas gydytoją odontologą. Vizito metu specialistas įvertins Jūsų burnos būklę, nustatys priežastis ir sudarys reikiamą gydymo planą.

Viena iš pagrindinių bruksizmo priežasčių yra gyvenime patiriamas stresas, todėl rekomenduojama į savo kasdienybę įtraukti veiklas, kurios padėtų jaustis ramiau – jogos pratimai, meditacija, vaikščiojimas gamtoje ir pan. Taip pat stenkitės kuo mažiau vartoti alkoholio ir kofeino.

Jeigu dantų griežimas yra susijęs su įtampa veido raumenų srityje, gali atlikti pratimus, skirtus jiems atpalaiduoti, taip pat rekomenduotina apsilankyti pas kineziterapeutą.

Procedūros eiga

Taikant gydymą siekiant sumažinti griežimą dantimis, procedūra būna sudaryta iš kelių svarbių etapų.

01

Pirminės konsultacijos metu gydytojas odontologas įvertina bendrą paciento burnos būklę: dantis ir sąkandį. Remiantis tuo, paskiriamas tinkamiausias gydymas.

02

Esant netaisyklingam sąkandžiui ir kreiviems, nelygiems dantims, taikomas ortodontinis gydymas, gali būti atliktas dantų protezavimas.

03

Jeigu paciento odontologinė sveikatos būklė yra sudėtingesnė ir reikalaujanti daugiau nei vienos procedūros, taikomas kompleksinis gydymas.

Kodėl nederėtų delsti?

-

Negydant bruksizmo, kur kas greičiau dėvisi ir dyla dantys.

-

Atsiranda sunkiai paaiškinamų galvos, ausų, žandikaulio skausmų.

-

Liežuvio ir burnos gleivinės srityse atsiranda įvairių sužalojimų.

-

Kenčia ne tik fizinė sveikata, bet ir veido estetika.

image

Atkurkite savo šypseną su mūsų klinikos odontologais

Pasitikėkite mūsų klinikos profesionalais ir vėl džiaukitės plačia šypsena.