El. paštas: info@opc.lt


Dantų implantavimas

Dantų implantai yra vienas didžiausių šiuolaikinės odontologijos pasiekimų. Netekus danties – tai geriausias būdas atkurti dantis. Klinikoje dažniausiai naudojame dantų implantus, kurie vertinant pagal patikimumą ir technologijų modernumą, garantuoja didžiausią implantacijos sėkmę.

Dantų implantavimas

Kas tai?

Dantų implantas – tai titaninis sraigtas, kuris specialiais instrumentais įsukamas į žandikaulį prarasto danties vietoje. Implantavimo metu žandikaulyje suformuojama ertmė implantui ir šis įsriegiamas į netekto danties vietą. Dirbtinė danties šaknis (implantas) yra pagaminta iš gerai biologiškai suderinamos medžiagos (titano).

Jam prigijus, sukuriama nauja, stabili jungtis tarp implanto ir kaulo. Po operacijos implantas prigyja per 3–5 mėn., ant jo vėliau tvirtinamas laikinas danties vainikėlis, audiniams burnoje išformuoti. Vėliau pagaminamas nuolatinis tinkamos spalvos ir konstrukcijos danties vainikėlis arba tiltas ant implantų.

Dantų atkūrimo galimybės

Netekus dalies arba visos burnos ertmės dantų, juos galima atkurti keliais itin efektyviais ir patikimais būdais.

Netekus vieno danties.

Praradus vieną dantį, gali būt atliekama betarpiška arba atidėta implantacija. Atkuriant dantis betarpiškai, tos pačios procedūros metu gali būti pašalinamas dantis ir į jo vietą įsriegiamas implantas, ant kurio tvirtinamas protezas (danties vainikėlis). Atidėtos implantacijos atveju implantas sriegiamas dantenoms sugijus po danties šalinimo, o protezas tvirtinamas implantui pilnai suaugus su kaulu (po 2–3 mėn.).

Netekus kelių gretimų dantų.

Praradus kelis gretimus dantis, į jo vietą įsriegiami du implantai, ant kurių tvirtinama dantų vainikėlių jungtis. Tai reiškia, kad net trys ar keturi dantys gali būti atkurti vos dviejų implantų pagalba!

Netekus daugumos arba visų dantų.

Dantų atkūrimas ant 2 implantų: ekonomiškiausias implantacijos metodas, kai į žandikaulį įsriegiami du implantai, ant kurių tvirtinama išimama plokštelė (protezas).

Dantų atkūrimas ant 4 implantų: į žandikaulį įsriegiami 4 implantai, ant kurių tvirtinama nenuimama plokštelė (protezas).

Dantų atkūrimas ant 6, 8 ar daugiau implantų: į žandikaulį įsriegus didesnį implantų skaičių, suteikiama dar didesnė dantų atrama ir geresnė kramtymo funkcija. Dantys atkuriami specialiomis dantų vainikėlių konstrukcijomis.

Kaip atliekama dantų implantacija?

Dantų implantacija yra puiki galimybė atkurti prarastus dantis, kadangi tai padeda išvengti ne tik kaulo nykimo, bet ir apsaugomi šalia esantys dantys.

Konsultacija su gydytoju odontologu yra vienas iš svarbiausių žingsnių, kadangi specialistas įvertina paciento burnos būklę ir parenka patį geriausią dantų implantacijos būdą, implantų skaičių ir pan.

Chirurginės procedūros metu įsriegiamas implantas, kuris atstoja natūralią danties šaknį ir yra pagamintas iš puikiai prie žmogaus organizmo prisitaikančios medžiagos.

Pirmiausiai tvirtinamas laikinas protezas, kuris pakeičiamas nuolatiniu, kai chirurginės intervencijos paveikta žaizda pilnai sugyja.

Kada reikia dantų implantacijos?

Dantų implantaciją rekomenduojama atlikti, jeigu

-

netekote vieno, kelių arba visų dantų;

-

esami dantys yra stipriai nusidėvėję;

-

turite sąkandžio problemų.

image

Kodėl OPC klinika?

Kviečiame savo dantų gydymą patikėti mums!

Odontologijos srities profesionaliai siekia užtikrinti, kad kiekvienas pacientas būtų išgirstas ir iš klinikos išeitų patenkintas.

Gydymo metu naudojame pačios aukščiausios kokybės įrangą, kuri padeda užtikrinti sėkmingą procesą.

Atsakome į visus pacientams kylančius klausimus bei konsultuojame, kaip dantis prižiūrėti net ir praėjus gydymo procedūrai.

OPC

Kaip pasiruošti dantų implantacijai?

Prieš atliekant dantų implantacijos procedūrą, svarbu pasirūpinti, kad burnos ertmė būtų sveika ir švari, todėl reikia atlikti profesionalią burnos higieną. Taip pat atvykite sočiai pavalgę, kadangi praėjus procedūrai, dėl užtirpusio veido rekomenduojama nevalgyti jokio maisto. Taip pat pasistenkite nerūkyti.

Procedūros eiga

Dantų implantacijos procedūra yra sudaryta iš kelių svarbių etapų.

01

Nusprendus sriegti implantą sudaromas detalus gydymo planas. Daroma rentgeno nuotrauka (žandikauliui įvertinti), atliekamas išsamus burnos tyrimas (įvertinami kiti dantys, infekcijos židiniai).

02

Taikant vietinę nejautrą, į žandikaulį įsriegiami implantai.

03

Po 1–2 savaičių, sugijus burnos gleivinei, išimami siūlai. Taip pat ant implantų tvirtinami nuolatiniai protezai. Siekiant užtikrinti efektyvią implantaciją, svarbu profilaktiškai lankytis pas procedūrą atlikusį gydytoją.

Kodėl nederėtų delsti?

-

Praradus kelis ar visus dantis, pradeda tirpti žandikaulio kaulas, todėl atsiranda vizualių pokyčių: suglemba skruostai, smakras pasislenka į priekį.

-

Kadangi žmogus negali tinkamai sukramtyti maisto, atsiranda virškinimo problemų. Taip pat darosi sunkiau tarti žodžius.

-

Netekus dantų, žmonės pradeda nepasitikėti savimi ir vengia bendravimo su kitais žmonėmis.

image

Atkurkite savo šypseną su mūsų klinikos odontologais

Pasitikėkite mūsų klinikos profesionalais ir vėl džiaukitės plačia šypsena.