El. paštas: info@opc.lt


Dantų plombavimas

Dantų plombavimas yra vienas efektyviausių būdų, siekiant užtikrinti Jūsų burnos ertmės sveikatą. Sugedęs dantis, stipriai pažeistas karieso (ėduonies), yra užpildomas specialia medžiaga, kuri užkerta kelią tolimesnių ligų plitimui. Klinikoje naudojame tik aukštos kokybės kompozicines plombas, kurios atstoja natūralų dantį.

Dantų plombavimas

Kas tai?

Dantų plombavimas – dažniausias karieso pažeistų dantų gydymo būdas, kurio metu demineralizuoti, infekuoti dantų audiniai pakeičiami kompozicinėmis medžiagomis. Pradinėje karieso stadijoje galima apsieiti be gręžimo ir plombavimo. Tokiu atveju mokome individualios burnos higienos, skiriame kalcio bei fluoro preparatus, kurie stiprina dantų emalį.

Vis dėlto jei yra pažeistas vidinis danties sluoksnis (dentinas), norint išsaugoti sveikus dantis, konservatyvių priemonių nebeužtenka. Stipriai karieso pažeistų dantų nerekomenduojame atstatyti tik plombomis. Tokius dantis tikslinga protezuoti keramikos užklotais, vainikėliais, kuriais yra atkuriamas pirminis danties tvirtumas ir funkcionalumas.

Dantų plombavimo galimybės

Kiekvieno paciento burnos ertmės situacija yra individuali, dantų pažeidimo lygis taip pat. Atsižvelgiant į tai, skiriasi ir dantų plombavimo metu naudojamos medžiagos.

Stiklo jonomerų plombos.

Tai – baltų dantų plombos, skirtos laikinai užpildyti dantų ertmę. Taip pat toks plombavimo būdas yra naudojamas dantų šaknims, esančioms žemiau dantenų linijos. Svarbu tai, kad stiklo jonomerų plombos padeda išvengti tolimesnio dantų nykimo.

Sudėtinių medžiagų užpildai.

Tai – akrilo dervos ir stiklo miltelių mišinys, kuris paruošiamas taip, kad kuo labiau atitiktų natūralių dantų spalvą.

Kaip atliekamas dantų plombavimas?

Atliekant dantų plombavimo procedūrą, siekiama atkurti ėduonies pažeistus dantis, specialia plombine medžiaga užpildant susiformavusias ertmes, atveriančias pulpą.

Specialistai, besinaudojantys vaizdo didinimo sistemomis, gali įvertinti tikslų pažeidimo dydį, o tai leidžia sudaryti patį tinkamiausią ir efektyviausią gydymo planą.

Jeigu dantys nėra stipriai pažeisti ir esantys pradinėje karieso stadijoje, tuomet dantų plombavimas nėra taikomas. Dažniausiai gydytojai odontologai pacientus apmoko, kaip prižiūrėti savo burnos ertmę, rekomenduoja priemones kasdienei higienai.

Esant dideliems pažeidimams, gydytojas odontologas pašalina tuos danties audinius, kurių jau neįmanoma pagydyti, ir ertmę užpildo specialia medžiaga.

Kada reikia dantų plombavimo?

Dantų plombavimo procedūra yra reikalinga, jeigu

-

pasikeitė dantų arba tarpdančių spalva – atsirado baltų, rudų ar netgi juodų dėmelių;

-

dantų jautrumas padidėjęs valgant skirtingų skonių ar temperatūrų maistą;

-

pradėjote jausti sunkiai paaiškinamą skausmą;

-

vartojate daug saldžių, rūgščių ar kitų stipriai savo skoniu išsiskiriančių maisto produktų.

image

Kodėl OPC klinika?

Kviečiame savo dantų gydymą patikėti mums!

Odontologijos srities profesionaliai siekia užtikrinti, kad kiekvienas pacientas būtų išgirstas ir iš klinikos išeitų patenkintas.

Gydymo metu naudojame pačios aukščiausios kokybės įrangą, kuri padeda užtikrinti sėkmingą procesą.

Atsakome į visus pacientams kylančius klausimus bei konsultuojame, kaip dantis prižiūrėti net ir praėjus gydymo procedūrai.

OPC

Kaip vyksta pasiruošimas dantų plombavimui?

Ruošiantis dantų plombavimo procedūrai, naudodami vaizdą didinančias optines sistemas, tiksliai įvertiname pažeidimo dydį, o siekdami nustatyti proksimalinių (šoninių) paviršių pažeidimus, atliekame rentgeno diagnostiką.

Procedūros eiga

Dantų plombavimas yra tiksli ir susikaupimo reikalaujanti procedūra, kuri sudaryta iš tam tikrų etapų.

01

Įvertinus danties pažeidimo lygį ir atlikus reikiamus tyrimus, taikomas vietinis nuskausminimas, todėl procedūra pacientui nesukelia diskomforto.

02

Suveikus nejautrai, gydytojas odontologas specialiais instrumentais pirmiausia pašalina pažeistus danties audinius. Plombavimo metu naudojama drėgmei nelaidi guma – koferdamas, kuris gydomą dantį apsaugo nuo seilių, dantenų sekreto, kvėpuojant susidarančių garų ir kt. – leidžia užtikrinti plombos ilgaamžiškumą ir kokybę.

03

Išvalyta vieta padengiama kompozicine medžiaga, kuri sukietinama naudojant specialų apšvietimą. Platus atspalvių pasirinkimas bei individualizavimas specialiais dažais suteikia galimybę atkurti natūralią danties išvaizdą ir anatomišką formą.

Kodėl nereikėtų delsti?

-

Dantų ėduonis (kariesas) plinta į gilesnius audinius ir gali sukelti didesnių uždegimų nervų kanale.

-

Sugedę ir netaisomi dantys galiausiai praranda savo funkciją ir tuomet prireikia juos pašalinti.

-

Dantys, kuriuose yra stiprių pažeidimų, kenkia ne tik sau, bet ir kitiems sveikiems dantims.

image

Atkurkite savo šypseną su mūsų klinikos odontologais

Pasitikėkite mūsų klinikos profesionalais ir vėl džiaukitės plačia šypsena.