El. paštas: info@opc.lt


Dantų protezavimas

Visiškas ar dalinis (dančiui nuskilus ar nulūžus) dantų netekimas sukelia tiek fizinį, tiek emocinį diskomfortą, lemia nepasitikėjimą savimi. Dantų protezavimas padeda greitai ir patikimai atkurti pažeistus ir prarastus dantis ar dantų eiles, taip pat jų kramtymo ir sąkandžio funkcijas.

Dantų protezavimas

Kas tai?

Dantų protezavimas – tai odontologinė procedūra, kurios metu siekiama atkurti prarastus arba svao funkcionalumą praradusius dantis. Dirbtinės konstrukcijos yra naudojamas vietoje natūralių dantų dėl pačių įvairiausių priežasčių: karieso, ligų ar patirtų traumų.

Pažangiausias šiuo metu taikomas dantų protezavimo metodas – visų dantų atkūrimas ant 4 implantų. Tačiau dantys gali būti atkuriami ir sriegiant į žandikaulio kaulą 6 ar 8 implantus, taip užtikrinant dar stabilesnę protezo fiksaciją ir nepriekaištingą dantų funkcijų atstatymą.

Dantų protezavimo galimybės

Priklausomai nuo paciento klinikinės situacijos, jo poreikių, norų ir finansinių galimybių kiekvienu atveju pasiūlomas tinkamiausias protezavimo planas.

Mikroprotezai.

Tai – įklotai, užklotai ir laminatės, leidžiančios nepriekaištingai restauruoti danties struktūrą nešlifuojant arba minimaliai šlifuojant sveikus danties audinius ir užtikrinti tiek puikų estetinį vaizdą, tiek atkurtas funkcijas.

Plokšteliniai protezai.

Tai – pigiausia galimybė protezuoti bedančius žandikaulius. Jie apsaugo žandikaulį nuo nykimo, padeda išlaikyti jo formą, užkerta kelią virškinimo problemoms, kalbos sutrikimams ir leidžia labiau pasitikėti savimi, tačiau turi ir nemažai trūkumų. Šie protezai nėra pakankamai stabilūs, sunkiai laikosi, pažeidžia gomurį, gali nulemti kalbos sutrikimus, su jais sunku kokybiškai sukramtyti maistą.

Dantų atkūrimas ant implantų.

Norintiems dar geresnės protezo fiksacijos ir stabilumo, rekomenduojama jį fiksuoti ant 3–4 dantų implantų. Šie implantai sujungiami sija, prie kurios užraktų pagalba tvirtinamas išimamas protezas. Toks protezas puikiai atkuria kramtymo funkciją, estetiką, yra stabilus ir komfortiškas.

Kaip atliekamas dantų protezavimas?

Dantų protezavimas yra vienas efektyviausių prarastų arba stipriai pažeistų dantų atkūrimo būdų.

Dantų protezavimas padeda koreguoti dantų formą, atkurti natūralią arba norimą dantų spalvą.

Protezuojant dantis atkuriamas ir dantų funkcionalumas: pacientai kur kas lengviau sukramto maistą, aiškiau ištaria žodžius.

Dantų protezavimas užkerta kelia tolimesniam dantų nykimui ir bakterijų plitimui.

Kada dantų protezavimas yra reikalingas?

Metas atlikti dantų protezavimą, jeigu:

-

dantų paviršius yra pažeistas (nudilęs, aptrupėjęs ar nuskilęs);

-

netekote didžiosios dalies danties audinio;

-

netekote vieno, dalies arba visų dantų;

-

nesidžiaugiate savo dantų estetika.

image

Kodėl OPC klinika?

Kviečiame savo dantų gydymą patikėti mums!

Odontologijos srities profesionaliai siekia užtikrinti, kad kiekvienas pacientas būtų išgirstas ir iš klinikos išeitų patenkintas.

Gydymo metu naudojame pačios aukščiausios kokybės įrangą, kuri padeda užtikrinti sėkmingą procesą.

Atsakome į visus pacientams kylančius klausimus bei konsultuojame, kaip dantis prižiūrėti net ir praėjus gydymo procedūrai.

OPC

Kaip vyksta pasiruošimas dantų protezavimui?

Prieš atliekant dantų implantacijos procedūrą, svarbu pasirūpinti, kad burnos ertmė būtų sveika ir švari, todėl reikia atlikti profesionalią burnos higieną. Taip pat atvykite sočiai pavalgę, kadangi praėjus procedūrai, dėl užtirpusio veido rekomenduojama nevalgyti jokio maisto. Taip pat pasistenkite nerūkyti.

Procedūros eiga

Dantų protezavimas – tai didelio kruopštumo ir atidumo reikalaujanti procedūra, kuri yra sudaryta iš kelių svarbių etapų.

01

Pirminės konsultacijos metu gydytojas odontologas įvertina bendrą paciento burnos ertmės būklę, kartu aptariamos pagrindinės problemos, lūkesčiai ir galimi sprendimo būdai. Prireikus, atliekami būtini tyrimai ir skaitmeninės nuotraukos.

02

Prieš atliekant dantų protezavimą, taikoma vietinė anestezija tam, kad pacientas visos procedūros metu jaustųsi patogiai ir komfortiškai.

03

Galiausiai ant danties arba implanto uždedamas reikiamas protezas.

Kodėl nederėtų delsti?

-

Turint tam tikrų dantų pažeidimų ar apskritai jų netekus, susiduriama su odontologinėmis ligomis. Tai galiausiai gali būti netgi dantų netekimo priežastis.

-

Sutrikusi dantų funkcija reiškia, kad negalime efektyviai kramtyti maisto, todėl ilgainiui gali atsirasti virškinimo sistemos sutrikimai.

-

Pacientai, negalintys plačiai šypsotis ir nuolatos slepiantys savo dantis, susiduria su psichologinėmis problemomis ir nepasitikėjimu savimi.

image

Atkurkite savo šypseną su mūsų klinikos odontologais

Pasitikėkite mūsų klinikos profesionalais ir vėl džiaukitės plačia šypsena.